Červenec 2009

... Inšpirácia 2 ...

28. července 2009 v 14:11 | ...Dolly...
Dneska sa zameráááme na peknéé bruškáá :D


táto má dokonalé bruško a nohýý

...MEGA motivácia

28. července 2009 v 12:48 | ...Dolly...

...Its all about

28. července 2009 v 12:45

...Cviky podla postavy

28. července 2009 v 12:38 | ...Dolly...
JABLKA........

1. Drepy (na spevnenie brucha a chrbtice)
Východisková pozícia je podobná akoby ste šli robiť kliky, ruky sú ale vystreté. Chrbát a nohy sú v jednej priamke, podložky sa dotýkajú dlane a končeky prstov. Plynulým pohybom vysuňte pravé koleno, až sa vám podarí takmer sa dotknúť pravého lakťa. Ľavá noha ostáva medzitým vystretá. Po navrátení do pôvodnej pozície opakujte cvik s druhou nohou. Cvičí sa po 15 opakovaniach pre obe končatiny.
2. Výpady (na spevnenie nôh)
Ostaňte v stoji. Nohy rozkročte na šírku bokov, mierne prikrčte kolená. Pravou nohou vykročte vpred, ľavú nohu zatiaľ ohnite do pravého uhla. Po vykročení v tejto polohe 2 sekundy zotrvajte, potom sa vráťte do pôvodnej pozície. Cvičte s každou nohou po 20 krát.
3. Výkopy (na spevnenie stehien a zadku)
Kľaknite si na podložku. Špičky sú napnuté. Pravú nohu natiahnite smerom dozadu a nahor, tak aby s trupom vytvorila jednu priamku, pričom špičku prepnete do päty. Potom nohu priložte naspäť. Cvik opakujte 20 krát s jednou, 20 krát s druhou nohou.

HRUŠKA ........
1. Vezmite si malé činky alebo fľaše s vodou a zľahka pokrčte kolená. Zadok ťahajte dozadu, akoby ste si chceli sadnúť. Horná polovica tela je v predklone, chrbát zostáva rovný. Ruky s činkami zdvihnite na úroveň pliec, krátko zadržte a opäť pripažte. 15 opakovaní.
2. Ľahnite si na brucho a podoprite sa predlaktiami. Nadvihnite trup, boky zostávajú na zemi a chodidlá postavte na špičky. Spevnite celé telo a opäť uvoľnite. Opakujte 15 krát.
3. V polohe na chrbte vystrite ruky pozdĺž tela, zľahka pokrčte kolená a chodidlá položte celou plochou na schodík alebo kufor. Nadvihnite panvu tak, aby stehná, boky a trup tvorili jednu líniu. Krátko držte polohu a uvoľnite. Opakujte 20 krát.

PRESÝPACIE HODINY......
1. V polohe na bruchu podoprite celé telo predlaktiami a špičkami prstov na nohách. Telo by malo tvoriť priamku. Napnite brušné svalstvo a jednu nohu nadvihnite. Vydržte 20 sekúnd, urobte 10x, vymeňte.
2. Ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená a ruky si dajte za hlavu. Nadvihnite lopatky a súčasne pritiahnite nohy a panvu smerom k hrudníku. Vydýchnite a s nádychom sa vráťte do východiskovej polohy. Zopakujte 20 krát.
3. Rozkročte sa na šírku bokov, spevnite brucho a zadok. Pokrčte kolená a preneste váhu tela na päty a zadok ťahajte dozadu. Pri cvičení kolená nesmú presiahnuť úroveň chodidiel. 20 krát.

TUŽKA.....

1. Postavte sa chrbtom k stoličke, oprite sa rukami a nohy vystrite dopredu. Chodidlá postavte na päty a dbajte na rovný chrbát. Pomaly klesajte smerom nadol až kým lakte nie sú pokrčené v pravom uhle.
2. Ľahnite si na brucho a chodidlá postavte na špičky. Oprite sa o predlaktia, napnite brucho a podvihnite sa z podložky tak, aby telo tvorilo jednu líniu. Zotrvajte 30 sekúnd, opakujte 5x.
3. V polohe na chrbte pokrčte kolená, chodidlá sú celou plochou na podložke. Obe ruky dajte za hlavu. Nadvihnite plecia, vystrite jednu ruku a uveďte ju k protiľahlému kolenu. 15 opakovaní a vymeňte strany


...Aka ste postava?

28. července 2009 v 12:32 | ...Dolly...
JABLKO
• ramena širší než boky
• výrazná, silná záda a hrudní koš
• břicho náchylné k ukládání tuku
• obvod pasu a boků je téměř stejný
• malý a plochý zadeček
HRUŠKA
• úzká, lehce svěšená ramena, která často působí kulatě
• úzký hrudník, malá prsa
• výrazná linie pasu náchylná k ukládání tuku
• boky širší než hrudník a ramena
• výrazný zadeček
• silná stehna
PŘESÝPACÍ HODINY
• stejně široká ramena a boky
• výrazná horní část zad
• štíhlý pas a dolní část zad
• ploché břicho
• nohy se zezadu zdají poněkud silnější
TUŽKA
• úzká, lehce svěšená ramena
• plochý hrudník
• stejný obvod pasu a boků
• velmi štíhlé, ale nepříliš svalnaté ruce a nohy

...Ja som Jablko :/...podla tohto sa myslim daju nájst aj cviky zameráné presne na typ postavy...pokúsim sa vám to nájst :)

...5 rád pre rýchlejšie spalovanie

28. července 2009 v 12:28 | ...Dolly...
Cvičíte už několik let a stále žádný výsledek? možná stačí malá změna a centimetry začnou ubývat. Pět rad, které vám pomohou rychleji spalovat kalorie, popohnat metabolismus a snadněji dosáhnout vytoužené štíhlé postavy.

1. POUŽÍVEJTE RŮZNOU ZÁTĚŽ

Činky, posilovací gumičky, therabendy, fitness tyče, dokonce i vaše vlastní váha vám pomáhá formovat pevnější a vyrýsovanější svaly. Nebojte se je používat, kulturistka se z vás tak určitě nestane. Naopak, je dokázáno, že pro dokonalé procvičení svalu je třeba používat takovou zátěž, abyste již po osmém opakování cítili ve svalu únavu. Pokud zvládnete patnáct opakování "levou zadní", je čas sáhnout po větší zátěži.

2. RŮZNORODOST JE KOŘENÍM (NEJEN) ŽIVOTA

Také vašemu tréninku jen prospěje, když ho občas zpestříte něčím novým. Lidské tělo se stále stejné zátěži velmi snadno přizpůsobuje. Proto se může snadno stát, že po několika týdnech pravidelného cvičení přestanete vidět jakékoli pokroky. Měňte svůj trénink každé čtyři týdny a střídejte různé aktivity. Pokud chodíte 2x týdně do posilovny, přidejte k tomu také běh nebo plavání, po měsíci můžete vyzkoušet jízdu na kole, jógu apod. V posilovně střídejte volné činky a stroje, nebojte se i netradičních pomůcek, jako je medicinbal nebo BOSU.

3. NEŠETŘTE SE

Cvičení s nízkou intenzitou v tzv. spalovacím pásmu není příliš náročné. Vlastně se ani příliš nezapotíte. To může být problém: třicet minut v klidném tempu vám sice neublíží, ale mnohem více získáte, když trochu zaberete a nebudete cvičení šidit. Pro rychlé vytrénování pevných svalů je mnohem vhodnější intervalový trénink (několik minut v extrémním tempu, následovaných poloviční dobou k načerpání sil). Např. čtvrthodinka opakování minuty rychlého běhu a 30 vteřin chůze. Naučíte tak tělo intenzivněji pracovat a alespoň dočasně zrychlit metabolismus.

4. PROTÁHNĚTE SE

I když strečink slouží především jako prevence zranění svalů, pomáhá také zlepšovat celkové držení těla a dokonce i zvýšit svalovou sílu. Současné studie ukázaly, že pravidelné každodenní protahování svalů může kromě flexibility také posílit sval až o 5 %. Před strečinkem se vždycky alespoň trochu zahřejte a při protahování svalů nedělejte nic přes bolest, vždy jen do pocitu mírného tahu.

5. AEROBIK VERSUS POSILOVNA

Lidé se dělí na dvě skupiny: jedna nedá dopustit na trénink s činkami, druhá tvrdí, že není nic lepšího než spalování kalorií ve skupině při aerobiku nebo spinningu. Co je lepší pro hubnutí? Ani jedno, ani druhé nebo spíše jedno bez druhého fungovat nebude. Čím víc budete mít svalů, tím rychleji vaše tělo bude spalovat přebytečné kalorie (dokonce i v klidu!), při aerobním tréninku zase zaútočíte na tukové polštářky a navíc posílíte kardiovaskulární systém. Ideální je
kombinovat obojí v poměru 1:1.


...Super Kalorické Tabulky...

27. července 2009 v 22:21 | ...Dolly...
Našla som super Kalorické tabulky...vypočítajú vám kolko KJ ste prijali ale dokáže to vypočítat aj

kolko kalórií ste spálili pri roznych činnostiach :) ... je to ...TU... stačí spravit clik a ste tam :)


Dalšia je ...TU... ... je síce po česky ale to mi tak moc nevadí ... halvne že je tam vééééľa tích

potravín...sú tam dokonca aj KJ roznych alkoholických nápojov...Tak nech sa váám pááčia :)... Inšpirácia 1 ...

27. července 2009 v 17:21 | ...Dolly...

Adriana Lima...užasne krásna modelka :)
.....Také bruško mat :(
ah yo :(